Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mała Ojczyzna”

z siedzibą w  Kozłowie Biskupim wpis do rejestru KRS uzyskało w 2011 roku. Lista celów statutowych stowarzyszenia jest szeroka. Chce ono inicjować i organizować działalność kulturalną i oświatową na rzecz swojej społeczności; wspomagać jej rozwój, a także rozwój palcówek oświatowych; chronić zdrowie i środowisko; działać na rzecz upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki; integracji.

Stowarzyszenie organizuje przede wszystkim imprezy integrujące lokalną społeczność, są to imprezy cykliczne, które już wpisały się do kalendarium gminy Nowa Sucha.

„Mikołajki Kozłowskie” odbywają się od początku istnienia stowarzyszenia. To impreza skierowana do rodzin, przede wszystkim dzieci. Najmłodszym zapewnia się moc atrakcji, zabaw, występów, a przede wszystkim spotkanie ze Świętym Mikołajem obdarowującym paczkami przygotowanymi przez stowarzyszenie (c o roku w ilości ok. 200 sztuk). Wśród obdarowanych są dzieci pochodzące z gorzej sytuowanych rodzin.

„ Odpust w Kozłowie” do tej pory odbył się dwukrotnie (rok 2012 i 2013). Festyn dla mieszkańców odbywa się w dzień odpustu parafialnego. Połączony jest z zabawą taneczną na świeżym powietrzu, konkursami z nagrodami, występami artystów, zabawą z wodzirejem. Są oczywiście tradycyjne zabawy odpustowe, stoiska handlowe, różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, pokazy zumby, rycerskie i wiele innych. Przez przywołanie tradycji odpustu stowarzyszenie chce integrować mieszkańców i spowodować ich identyfikowanie się z lokalną społecznością.

„Grand Prix Kozłowa Biskupiego w Nordic Walking o puchar Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” jest efektem popularności zajęć nordic walking organizowanych przez „Małą Ojczyznę”, prowadzonych pod okiem wykwalifikowanego trenera. Grand Prix to cykl sześciu zawodów organizowanych raz w miesiącu, w różnych kategoriach wiekowych, zakończonych podliczeniem punktów i rozdaniem nagród. Starty poprzedzone są krótkim instruktażem na temat prawidłowej techniki chodu oraz zasad, które trzeba przestrzegać w nordic walkingu. Celem zawodów jest promocja sportowego chodzenia z kijami, propagowanie sportowego stylu życia oraz terenu powiatu sochaczewskiego. Patronat nad naszą imprezą objął ogólnopolski portal www.chodzezkijami.pl. Impreza miała dotąd swoje dwie edycje (rok. 2012 i 2013).

Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mała Ojczyzna”
Ul. Olimpijska 1, Kozłów Biskupi, 96-513 Nowa Sucha
www.malaojczyzna.org

Kontakt z Stowarzyszeniem na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej Mała Ojczyzna

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Numer telefonu

Treść wiadomości

[recaptcha class:form_item class:full_form]

Skip to content