POPPSocimy? – Jarmark pod hasłem współpracy

tagi

Miniona niedziela była wyjątkowym dniem dla lokalnych organizacji pozarządowych. Dzięki Powiatowemu Jarmarkowi Pozarządowemu sochaczewianie mogli zapoznać się z ofertą stowarzyszeń i fundacji, które działają na terenie powiatu.

Zmienna pogoda nie przeszkodziła najbardziej aktywnym sochaczewskim organizacjom pozarządowym pojawić się na Placu Kościuszki i pokazać mieszkańcom miasta i powiatu swoją ofertę, osiągnięcia i plany na przyszłość. Na Jarmarku wystawiły się organizacje zajmujące się sportem, pomocą osobom potrzebującym, przeszłością miasta i powiatu, ekologią i turystyką, aktywizacją społeczną, infrastrukturą miasta czy kontrolą społeczną. Drzemiący potencjał, ważne tematy i ogromna aktywność tych organizacji i ludzi w nich działających to elementy, które niestety są nadal mało znane mieszkańcom, a przecież to dla nich i na ich rzecz organizacje te istnieją. Jarmark konsekwentnie zmienia tę sytuację.

Spośród kilkunastu organizacji wymieńmy choćby Fundację Autonomia, która pod hasłem „Wbij szpilę w Sochaczew” zachęcała mieszkańców do oznaczenia na mapie miasta punktów ze szczególnym potencjałem, ale też miejsc z natężeniem problemów społecznych czy niedoinwestowanych. Dzięki wypełnionym przy okazji ankietom władze miasta otrzymają wartościowy materiał do budowania strategii Sochaczewa. Z kolei Stowarzyszenie Przez Sport w Przyszłość zachęcało do zagrania w badmintona, do którego boisko zbudowano tego dnia na Placu Kościuszki. Stowarzyszenie Nad Bzurą wystawiło się wspólnie z Kampinoskim Parkiem Narodowym pokazując wspólne cele w obszarze ochrony przyrody i rozwoju turystyki, natomiast Fundacja Amigo dała pokaz dogoterapii. Ciekawych stoisk było więcej. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych oraz poczęstunku dla dorosłych. Dla orzeźwienia można było spożyć lokalne jabłka lub napić się naturalnego soku jabłkowego, a wszystko dzięki sponsorom imprezy – firmie Mars Polska i producentowi soków Tęczowy Ogród.

Na koniec również POPPS, jako federacja zrzeszająca inne organizacje, pokazało swoje cele i plany na przyszłość. Na stoisku Porozumienia można było porozmawiać z naszymi reprezentantami, a także z zaprzyjaźnioną Federacją Mazowia, która również wystawiała się na Jarmarku. Po raz pierwszy wystąpiliśmy pod hasłem POPPSocimy?, którym od teraz zachęcać będziemy do wspólnego działania, integracji i wzajemnego wspierania się organizacji pozarządowych naszego powiatu. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ulotkami, które przejrzyście pokazują, czym zajmują się nasi członkowie oraz jakie cele ma sam POPPS i jak może pomóc sektorowi pozarządowemu w powiecie. Istniejemy dla mieszkańców miasta i powiatu i chcemy pomagać realizować ich żywotne potrzeby.

Składamy podziękowania za wsparcie naszej inicjatywy patronom medialnym: Radio Sochaczew, Echo Powiatu, Sochaczewski Express, Ziemia Sochaczewska, Sochaczew24.info, PortalSochaczew.pl; firmom: Sady Mazowsza – producentowi soków „Tęczowy Ogród”, Mars Polska oraz instytucjom: Teresiński Ośrodek Kultury i MOSiR Sochaczew.

Druga edycja Powiatowego Jarmarku Pozarządowego odbyła się w ramach projektu pn. „Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego i wzmocnienie potencjału jego organizacji członkowskich” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015

II Powiatowy Jarmark Pozarządowy  w obiektywie
Fot. Małgorzata Kazur

1 Comment

  1. Pingback: Zapraszamy na III Jarmark Pozarządowy

Leave Comment

Skip to content