Stowarzyszenie „Przez Sport W Przyszłość”

Cele, założenia i działania

Jednym z założeń Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość”, które powstało pod koniec 2013 roku jest promocja sportu i popularyzacja kultury fizycznej wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Stowarzyszenie, którego prezesem jest Sebastian Wiśniewski liczy obecnie 50 członków, a kolejni deklarują chęć przystąpienia.

I choć początkowo Stowarzyszenie powstało z myślą o organizacji biegu sztafetowego pn. „Sztafetowy Bieg ku Czci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”, to może poszczycić się już organizacją innych, cieszących się dużym zainteresowaniem zawodów, jak choćby turniejów w badmintona. W Indywidualnej Lidze Badmintona Powiatu Sochaczewskiego, której inicjatorem i pomysłodawcą jest właśnie Stowarzyszenie gra już ponad 60 zawodników i zawodniczek. Obecnie dobiega końca II sezon Ligi. A w niedługim czasie planowany jest kolejny turniej badmintona w międzynarodowej obsadzie.

Obok organizacji cyklicznych już biegów pamięci śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego (odbyły się dwa), licznych turniejów badmintona dla dorosłych i młodzieży, ILBPS – Stowarzyszenie aktywnie od kilku sezonów wspiera też organizacyjnie rajd rowerowy po powiecie sochaczewskim „Od Juniora do Seniora” czy lekkoatletykę wśród dzieci i młodzieży. Członkowie Stowarzyszenia pomagali niedawno również w organizacji IV turnieju o Puchar Marszalka Mazowsza w siatkówce, a w maju zaś wesprze turniej w siatkówce imienia śp. Sylwka Rozdżestwieńskiego.

Stowarzyszenie  „Przez sport w przyszłość” chce aktywnie promować ruch i zdrowy tryb życia zarówno wśród dorosłych mieszkańców naszego powiatu, jak i młodzieży. Działania te Stowarzyszenie realizuje we współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie czy Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W ten sposób Stowarzyszenie szerzy poprzez sport i rekreację nie tylko zasady ,,fair play”, ale integruje różne grupy społeczne, wiekowe. Wspiera ciekawe inicjatywy społeczne w zakresie sportu, kultury, turystyki i rekreacji.

Zachęcamy do współpracy i dzielenia się ciekawymi pomysłami.

 

Stowarzyszenie  „Przez Sport W Przyszłość”
96-500 Sochaczew ul. Targowa 16m14
tel. kom.: 696-550-956
e-mail: przezsportwprzyszlosc@gmail.com
www.pswp.e-sochaczew.pl

Leave Comment

Skip to content