Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS” Impuls nowy flat

Założone w 2006 roku Stowarzyszenie działa w obszarach integracji lokalnej społeczności, rekreacji, sportu, kultury.

 Młodzieżowa Akcja Reporterska pod hasłem „Ludzie wokół mnie” skierowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych w Teresinie i Paprotni. W pierwszym etapie akcji zostali oni zaproszeni do udziału w konkursie na najciekawszy reportaż oparty na wywiadzie z mieszkańcem gminy Teresin oraz dyskusji na temat obrazu gminy wyłaniającego się z prac konkursowych. W drugim etapie uczniowie wzięli udział w warsztatach: dziennikarskim i współpracy w zespole, czego efektem było powstanie redakcji gazetki młodzieżowej. Projekt przeprowadzono w lutym 2008 roku. Gazetka „IMpress” ukazywała się jeszcze po ukończeniu projektu.

Przygodę z szachami stowarzyszenie rozpoczęło we wrześniu 2008 od prezentacji dotyczącej szachów pt. Szachy – czy interesujące tylko dla szachistów ?, którą przedstawił Tomasz Polak, prezes zarządu Fundacji na rzecz wspierania szachów w Warszawie Polonia Chess. Stowarzyszenie gościło także Mistrzynię i Mistrza Polski w szachach, Państwa Monikę i Bartosza Soćko, rodziców trójki dzieci grających w szachy. W mediach pojawiły się także artykuły na temat plusów gry w szachy. Chcąc umożliwić rozwój zdolnym dzieciom udało się utworzyć szkółkę szachową. Od 2009 roku IMPULS, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizuje corocznie Otwarty Turniej Szachowy. W 2011 roku udało się na ten cel pozyskać współfinansowanie Unii Europejskiej. Dofinansowany projekt nosił nazwę „Szachy łączą pokolenia”.

W przygotowaniu przedstawienia, bajki muzycznej pt. KRÓL BUL (według tekstu Katarzyny Lengren) wzięły udział osoby w wieku 50+. Spektakl w Teresinie wystawiono dwukrotnie, zaś poza nim jeszcze 9 razy. Projekt „Przestawienie KRÓL BUL” realizowany był od listopada do czerwca 2012 roku.

Stowarzyszenie, wspólnie z Hotelem „Chabrowy Dworek”, nie zapomina o najmłodszych mieszkańcach gminy Teresin organizując dla nich piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka „IMPULS dla dzieci”. Członkowie stowarzyszenia starają się, by co roku piknik różnił się od poprzedniego o nowe atrakcje. W programie imprezy są także konkursy dla starszych dzieci i rodziców.

W czasie akcji „Bezpieczny rowerzysta na drodze” przeprowadzono prelekcje na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzięki funduszom pozyskanym od sponsorów zakupiono opaski ostrzegawcze, które wraz z przedstawicielami Rady Gminy Teresin wręczono uczniom wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Teresin. Rozpoczęła się również akcja promująca zakładanie kamizelek drogowych przez rowerzystów. Zorganizowano także test wiedzy drogowej.

Inne przejawy działalności stowarzyszenia to choinka integracyjna, konkurs na ozdobę choinkową, bal karnawałowy dla dzieci, spacery Nordic Walking, spotkania Klubu Podróżnika, wieczór ostatkowy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS
ul. Świerkowa 1, 96-515 Teresin
www.impuls.esochaczew.pl

Kontakt z IMPULS

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Numer telefonu

Treść wiadomości

[recaptcha class:form_item class:full_form]

Leave Comment

Skip to content