Fundacja Zielona Polana zielona polana

Założona w 2011 roku i mająca swoją siedzibę w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego Fundacja Zielona Polana w optyce swojego działania ma pomoc koniom pomoc koniom niechcianym, chorym i źle traktowanym, którym nikt (lekarze, właściciele) już nie chciał dać szansy.

Założycielka i prezes fundacji, dr n. wet. Olga Kulesza, wraz z grupą przyjaciół, poprzez zbieranie darowizn pieniężnych i rzeczowych, adopcje wirtualne i stacjonarne oraz odpowiednie leczenie, troskliwą opiekę połączoną z maksymalnym powrotem do natury chce przywrócić zaniedbanym zwierzętom zaburzoną równowagę. Niemniej ważna jest dla nich edukacja pro zwierzęca oraz współpraca z innymi organizacjami o podobnym profilu działania w zakresie zmiany ustawodawstwa dotyczącego egzekwowania praw zwierząt oraz wspólnych interwencji w przypadkach niewłaściwego traktowania koni.

Jednocześnie prezes fundacji efektami leczenia chce przekonać sceptycznych kolegów lekarzy oraz właścicieli koni do homeopatii, izopatii, fizjo – czy dietoterapii, które często są jedyną szansą dla koni z przewlekłymi chorobami – takimi jak RAO (nawracająca obturacja dróg oddechowych) czy nawracające biegunki.

Do tej pory udało się pomóc kilkunastu koniom, 5 koni znalazło nowe domy adopcyjne.

Oprócz tego fundacja, we współpracy z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Podkowa” w Podkowie Leśnej, zorganizowała akcję „Hubertus z miśkiem”, w czasie której udało się zebrać odzież i zabawki, które zostały przekazane dzieciom z ubogich rodzin z gminy Brochów oraz z Domu Dziecka w Giżycach.

Ponadto Fundacja zaprezentowała się w czasie Kampinoskich Spotkań Jeździeckich (cykliczna impreza łącząca towarzyskie zawody sportowe z rodzinnym piknikiem) oraz Ekologicznej Doliny – Łaziska 2013 w gminie Iłów.

Prezes Fundacji uczestniczyła w Szkoleniu Rozwój + realizowanym w ramach EKOinkubatora, projektu realizowanego przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Fundacja Zielona Polana należy do organizacji członkowskich Federacji Mazowia.

Fundacja Zielona Polana
Adres do korespondencji:
Janów 163,  05-088 Brochów
www.zielonapolana.org.pl

 

 

Leave Comment

Skip to content