Fundacja Amigo

założona została w 2012 roku w Olszowcu.  Fundacja kieruje uwagę na znaczenie dogoterapi (udziału psów) w poprawie jakości życia osób niepełnosprawnych i rozwoju dzieci. Od września 2013 fundacja prowadzi regularne zajęcia dogoterapi w przedszkolu i szkole, z dziećmi w trzech grupach, czasami indywidualnie z dzieckiem, jeśli jest taka potrzeba.

Członkom fundacji na sercu leży także ułatwianie osobom niepełnosprawnym funkcjonowania na różnorodnych płaszczyznach życia społecznego przez prowadzenie działań zmierzających do likwidacji barier architektonicznych, organizacyjnych i innych utrudniających im funkcjonowanie. Równie ważne jest prowadzenie zajęć szkoleniowych dla osób sprawnych mających na celu uświadamianie im specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego wymyślony został program „Pierwszy kontakt z osobą niepełnosprawną”. Program przełamuje bariery miedzy ludźmi, uczy szacunku dla inności. W szkołach (ostatnio w szkole podstawowej w Nowej Iwicznej) takie zajęcia odbywają się kilka razy w roku z różnymi klasami. Ponadto cyklicznie raz w tygodniu szkoleni są pracowniczy firmy ochraniającej lotniska w całej Polsce i Służby Straży Granicznej.

Fundacja edukuje w zakresie prawidłowej i pożądanej relacji pomiędzy człowiekiem a psem oraz opieki nad zwierzęciem. Propaguje pozytywny wizerunek psa jako towarzysza i pomocnika człowieka. Prowadzi szkolenia psów. Uczyć chce osoby niepełnosprawne korzystania z pomocy psa oraz podnosić kwalifikacje rehabilitantów, terapeutów i trenerów psów.

Prezes Fundacji Amigo Iwona Nowak jest pedagogiem terapeutą, trenerem dogoterapii.

Fundacja Amigo
Olszowiec 3a, 05-088 Olszowiec

Informacja z działalności Fundacji Amigo w 2014 r.

Fotogaleria Fundacji Amigo

 

Kontakt z Fundacją Amigo

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Numer telefonu

Treść wiadomości

[recaptcha class:form_item class:full_form]

Leave Comment

Skip to content