Planszówkowe szaleństwo w Sochaczewie

Od sierpnia w powiecie sochaczewskim odbywają się cykliczne spotkania w ramach cyklu. „RozeGramy całe miasto”. W sali edukacyjnej Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie spotykają się zarówno mali jak i duzi wielbiciele rozrywek przy planszy. Cykl spotkań z grami jest efektem II edycji Programu „Działaj Lokalnie”, realizowanym w powiecie sochaczewskim przez  POPPS oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Na ostatnim spotkaniu jak zwykle zabawa była przednia. Starszych uczestników spotkania zainteresowała rozgrywka w uznaną już grę strategiczną BloodRage od wydawnictwa Portal Games. Dzięki temu świetnemu tytułowi przenieśli się w czasy Wikingów aby walczyć o wieczną chwałę w Wallhali u boku samego Odyna. Młodsi gracze, zdecydowanie bardziej zainteresowani byli kolorowymi grami od wydawnictwa Granna czy Bard. Grania było mnóstwo – od prostego Super Farmera w którym dzieci mogły zamienić się w hodowcę zwierząt, przez Dr. Eurekę który uczył ich logicznego myślenia pod presją czasu i przeciwników po Dobble, grę którą pokochały dzieci na całym świecie.

Spotkanie cieszyło się nie lada powodzeniem. Rodzice mogli spędzić trochę czasu ze swoimi dziećmi bawiąc się, ucząc przy tej niezobowiązującej aczkolwiek wymagającej rozrywce jaką są gry planszowe.

Organizatorzy spotkania – Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie – zapraszają na spotkania z grami w ramach Projektu Działaj Lokalnie do końca listopada. Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/planszowkiwsochaczewie/.

Tekst i fot. Małgorzata Kazur