AMNIS Stowarzyszenie Na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic 

powstało w reakcji niezgody na planowaną przez prywatnego przedsiębiorcę budowę jazu na Bzurze i działkach przy ulicy Staszica. Stowarzyszenie zarejestrowane zostało w 2011 roku, jednakże już wcześniej wypowiadało się w sprawach dotyczących zwłaszcza ul. Staszica, np. wadliwie działającej infrastruktury czy zmiany uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta.

AMNIS od początku wykazuje się aktywnością w obszarach ekologii oraz infrastruktury miejskiej i powiatowej. W obszarze ekologii podejmuje działania, by zapobiec powstawaniu jazów na terenie Sochaczewa, zachować bioróżnorodności środowiska naturalnego i jego rekreacyjne walory. W obszarze infrastruktury miejskiej chce kompleksowego remontu ulicy Staszica oraz Mieszka I (w tym powstania ścieżki rowerowej i zatoczek parkingowych, nowych lamp, równej nawierzchni, prostych chodników). Stowarzyszenie przy wsparciu swoich członków oraz sympatyków wyjaśnia znaczenie inwestycji remontu ulicy Staszica lub jej braku szerszej opinii publicznej. Za sprawą AMNIS złożono kilkanaście projektów o przebudowę lub remont ulicy Staszica do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe na ternie miasta i gminy Sochaczew m.in. poprzez wyznaczenie lub przywrócenie znaczników poziomu wody wpisuje się w oba wymienione wyżej obszary.

Stowarzyszenie, w osobach swoich przedstawicieli, występuje na sesjach rad, pisze petycje, listy otwarte i innego rodzaju pisma do różnych podmiotów, zbiera podpisy, występowało także w sądzie.

AMNIS Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic
ul. Staszica 53, 96-500 Sochaczew

Kontakt z AMNIS Stowarzyszeniem Na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Numer telefonu

Treść wiadomości

[recaptcha class:form_item class:full_form]

Leave Comment

Skip to content