Zostaw swój 1% w powiecie sochaczewskim

Właśnie rozpoczął się czas składania corocznych deklaracji PIT. Warto zastanowić się komu przekazać swój 1%, tak by środki były wydane na cele zbieżne z naszymi przekonaniami czy też z ideami, które są nam bliskie. Jeśli zatem sprawy związane z Naszą Małą Ojczyzną są dla Ciebie ważne warto przekazać 1% na Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego, w skrócie POPPS (KRS 0000487697).

Dlaczego warto przekazać 1% na POPPS?

Po pierwsze, Porozumienie jest jedynym w powiecie sochaczewskim Ośrodkiem Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki udziale w programie, od 2016  roku, POPPS organizuje konkursy dla lokalnych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, dzięki czemu najciekawsze inicjatywy na naszym terenie mogą być realizowane. Dzięki Twojemu 1% będziemy mogli ogłosić kolejny konkurs i przeznaczyć więcej środków na ważne dla regionu oddolne inicjatywy.

Po drugie, POPPS zrzesza 18 organizacji pozarządowych z powiatu sochaczewskiego. Są to jedne z najaktywniejszych i mogących się pochwalić dużymi osiągnięciami w różnego rodzaju działaniach na terenie naszego powiatu. Obszar ich zainteresowań jest bardzo szeroki. Od sportu, poprzez pomoc dzieciom, szczególnie tym z niepełnosprawnościami, pomoc starszym, do ochrony środowiska, integracji i aktywności mieszkańców małych miejscowości, działania dbające o rozwój sektora pozarządowego, a na wspieraniu wartości, historii, dziedzictwa kulturowego i lokalnej turystyki kończąc. Wymieńmy te organizacje:  Stowarzyszenie „Nad Bzurą”, AMNIS Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic, Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS, Fundacja Zielona Polana, Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Stowarzyszenie Kajakowcy Sochaczewa, Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mała Ojczyzna”, Fundacja Amigo, Fundacja Autonomia,  Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa, Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, Stowarzyszenie „Przez Sport W Przyszłość”, Uczniowski Klub Sportowy „GravityBreak”, Fundacja Niepokalanej, Fundacja Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży M.A.M., Konfraternia św. Rocha oraz Fundacja Wesoła Chata. Prawie każdy mieszkaniec powiatu jest beneficjentem działań tych organizacji. Twój 1% pomoże wyżej wymienionym grupom aktywnych ludzi realizować zamierzone cele, a tym samym pomagać i rozwijać powiat.

Po trzecie, Porozumienie pomaga całemu sektorowi pozarządowemu na terenie powiatu sochaczewskiego, niezależnie od tego czy dana organizacja należy do POPPS czy nie. Ta niebagatelna pomoc (prawna, księgowa, szkoleniowa, promocyjna i doradcza) to ogromny wysiłek całego zespołu, którego dalekosiężnym celem jest budowa aktywnego społeczeństwa, które jest świadome własnej wartości i odpowiedzialne za dziś i jutro swojego regionu. Każda złotówka przekazana POPPS-owi będzie wydana właśnie na ten cel i transparentnie rozliczona.

Zatem jeśli ważne są dla Ciebie przyszłość naszego regionu i jego rozwój ZADZIAŁAJ LOKALNIE Z POPPSEM I ZOSTAW 1% W POWIECIE SOCHACZEWSKIM. KRS 0000487697.

DZIĘKUJEMY.

 

Bądź skuteczniejszym liderem!

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem? Chcesz pracować mniej intuicyjnie, aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię.

Więcej informacji na stronie http://www.liderzy.pl/kalendarz-programu/

 

Zobaczcie co się dzieje w Teresinie

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego ciekawe wydarzenia, zrealizowane w ramach tegorocznych projektów Stowarzyszenia IMPULS.

Film powstał w ramach projektu  pn. ”Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych  Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017.

Zobaczcie co się u nas dzieje

Zobaczcie co się u nas dzieje – to tytuł filmu dokumentującego ciekawe wydarzenia, zrealizowane w ramach tegorocznych projektów Stowarzyszenia IMPULS.Film powstał w ramach projektu "Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017. Serdecznie dziękujemy Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego

Opublikowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin Impuls na 30 grudnia 2017

Filmowe podsumowanie „Działaj Lokalnie”

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekty realizowane w tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie” w powiecie sochaczewskim.

Film powstał w ramach projektu  pn. ”Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych  Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017.

Ciekawi goście na Zjeździe

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego po raz ósmy zaprosiło fundacje i stowarzyszenia oraz grupy nieformalne do udziału w Walnym Zjeździe, który odbył się 7 grudnia. W hotelu Chopin spotkali się pozarządowcy, samorządowcy i osoby zainteresowane działalnością sektora NGO, aby wymienić doświadczenia i podsumować roczną działalność. Nie zabrakło także interesujących gości, wśród których był szef tworzącego się rządowego Narodowego Instytutu Wolności.

Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprezentował zebranym zasady działalności nowej instytucji oraz przedstawił programy, które mają być wprowadzone w przyszłym roku. – Przede wszystkim zamierzamy zwiększyć środki na rozwój społeczeństwa obywatelskiego z 60 do 130 milionów złotych – powiedział. – Oprócz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, który będzie nadal funkcjonował, tworzymy spory program wsparcia instytucjonalnego, w ramach którego organizacje będą mogły uzyskiwać dofinansowanie w doraźnych potrzebach, na udział w różnych przedsięwzięciach. W. Kaczmarczyk zapowiedział także, że organizacje będą mogły uzyskać większe wsparcie na swój rozwój, ale także na realizację swojej misji, niekoniecznie w formule zlecania zadania publicznego przez samorządy. – Chcemy zostawić większą swobodę organizacjom, pod warunkiem jednak, że to są partnerzy, którzy już mają pewną wiarygodność i sprawdzoną historię działania. Wśród programów, które będzie realizował Instytut ma być też wsparcie szeroko rozumianego wolontariatu, dowartościowanie harcerstwa jako partnera państwa i wparcie dla lokalnych mediów obywatelskich. – Krótko mówiąc organizacje będą mogły uzyskać od rządu większe wsparcie w przyszłym roku – podsumował dyrektor.

Drugim gościem była Edyta Obłąkowska-Woźniak z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, który prowadzony jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. – Moim głównym celem było zachęcenie do działania w obszarze ekonomii społecznej, a dokładnie do tworzenia przedsiębiorstwa społecznego – powiedziała.  – Chciałabym, aby przychylnie spojrzeć na działalność gospodarczą i na szukanie źródeł finansowania działalności organizacji nie tylko z projektów i dotacji. Trzeba starać się zarabiać na rynku – podkreślała.

Wystąpienia gości spotkały się z dużym zainteresowaniem i stały się podstawą do dyskusji już po zakończeniu oficjalnej części zjazdu. A w tej jak zawsze POPPS dokonał podsumowania swojej rocznej działalności. W formie filmów i prezentacji opowiedziano o imprezach, szkoleniach i warsztatach, realizowanych przez POPPS oraz grantobiorców programu Działaj Lokalnie.  

– To było bardzo udane spotkanie – podsumował Marcin Prengowski, członek zarządu POPPS.  – Niezwykle ciekawi goście, którzy pokazali, jakie są perspektywy rozwoju organizacji pozarządowych w całym kraju, ale również w naszym powiecie, więc to ogromna wartość. Podsumowaliśmy też nasz rok – kolejny udany, zrobiliśmy następny krok do przodu i POPPS rozwija się i pomaga się rozwijać innym organizacjom – a po to przecież jesteśmy.

Izabela Goryniak

Fotorelacja z VIII Walnego Zjazdu
fot. Małgorzata Kazur

Zaproszenie na VIII Walny Zjazd

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na

VIII Walny Zjazd Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego

Zjazd jest okazją do wymiany doświadczeń i omówienia bieżących spraw sochaczewskiego sektora pozarządowego, a także skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

Tegorocznym gościem specjalnym Zjazdu będzie Wojciech Kaczmarczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności
oraz Edyta Obłąkowska-Woźniak z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Podczas Zjazdu zaprezentujemy efekty Programu „Działaj Lokalnie” oraz przybliżymy zagadnienia ekonomii społecznej.

Program Zjazdu

Termin: 7 grudnia 2017 r. (czwartek)

Godzina: 18.00 – 20.00

Miejsce: Hotel Chopin ul. Traugutta 21, Sochaczew

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Informacje o Zjeździe można uzyskać pod numerami tel.:

501 542 564 i 601 135 239

lub pisząc na adres e-mail: biuro@popps.org.pl.

  

VIII Walny Zjazd Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego odbędzie się w ramach projektu pn. ”Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych  Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017r.