popps35ok

Agnieszka Ptaszkiewicz
Prezes Zarządu POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS. Z wykształcenia jestem administratywistą, ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Od 9 lat angażuję się w działalność społeczną na rzecz mieszkańców Gminy Teresin. Jestem również członkinią Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Latarniczką Polski Cyfrowej – wprowadzam seniorów w świat Internetu. Od kilku lat raz w tygodniu gram w siatkówkę. Mam wspaniałą rodzinę i grono serdecznych przyjaciół.

 

Sebastian Wiśniewski
Wiceprezes POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość”. Jestem pomysłodawcą i założycielem ligi badmintona, organizatorem turniejów badmintona, a także współorganizatorem sztafetowego biegu ku czci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Wspólnie z Powiatowym SZS zorganizowałem wiele imprez sportowych. Angażuję się społecznie w zajęcia sekcji lekkoatletycznej w Sochaczewie, gdzie moja córka Magda uprawia tę dyscyplinę sortu. Uczestniczę przy przygotowaniu tras biegowych na Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków oraz jako sędzia podczas zawodów. Moja praca zawodowa związana jest z logistyką. Wolny czas zaś w większości spędzam aktywnie uprawiając sport, bieganie, pływanie, badminton oraz jazdę na rowerze.

popps30ok

Łukasz Popowski
Wiceprezes POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie „Nasz Zamek”. Ukończyłem studia w Instytucie Historii UŁ. Aktualnie jestem słuchaczem Studiów Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego na UMK w Toruniu. Od lat badam dzieje zamku sochaczewskiego. Inicjowałem, i koordynowałem badania archeologiczne na Wzgórzu Zamkowym w Sochaczewie w latach 2006-07, 2011-13 oraz prace konserwatorskie i ratownicze na zamku w 2013. Interesuję się na szeroko pojętą kastellologią, ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza. Pasjonuje mnie archeologia, historia architektury, a w szczególności konserwacja zabytków. Jestem autorem kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych zabytkom miasta. W 2006 założyłem Stowarzyszenie „Nasz Zamek”. Obecnie pracuję w Muzeum Kolei Wąskotorowej.

 

Marcin Prengowski
Członek Zarządu POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie „Nad Bzurą”. Ukończyłem studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Studium Europy Wschodniej UW. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia „Nad Bzurą”. Zainicjowałem realizację „Projektu Olenderskiego” oraz „Spotkań z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej”, a ostatnio serii filmów o historii regionu pt. „Kanał Historia”. Jestem redaktorem polskiego wydania „Księgi pamięci Sochaczewa”. Pasjonuję się historią lokalną, etnografią i genealogią, a także badam źródła konfliktów etnicznych w Europie. Wierzę w aktywność społeczną i jej niebagatelną rolę w rozwoju społeczeństwa.

 

Agnieszka Wachnik
Członkini Zarządu POPPS

Reprezentuję Fundację Wesoła Chata. Działamy na rzecz rozwoju i integracji rodziny. Naszym celem jest aktywizacja rodzin do wspólnego i twórczego spędzania czasu. Z wykształcenia jestem ogrodnikiem. Zawodowo zajmuję się dekoracjami florystycznymi.
Poza praca zawodowa i społeczna lubię muzykę, taniec i śmiech.

Andrzej Nowak
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej POPPS

Reprezentuję Fundację Amigo. Urodziłem się w Poznaniu, jestem ojcem trzech córek i dziadkiem czworga wnucząt. Ukończyłem Politechnikę Poznańską na Wydziale Elektrycznym, Uniwersytet Warszawski na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studia menadżerskie MBA. Współpracowałem z różnymi organizacjami pozarządowymi. Obecnie z Fundacją Amigo oraz POPPS. Interesuję się historią, turystyką oraz fotografią.

Szymon Drzazga
Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa.

 

Marta Przygoda-Stelmach
Członkini Komisji Rewizyjnej POPPS

Reprezentuję Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”. Ukończyłam historię na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. W 2016 r. otrzymałam tytuł doktora nauk humanistycznych na podstawie pracy „Brochów – dzieje polityczne i społeczeństwo od XVI do XIX wieku”. Moje badania koncentrują się na historii Mazowsza Zachodniego, ze szczególnym uwzględnieniem ziemi sochaczewskiej. Moją największą pasją jest gromadzenie źródeł i wzmianek w publikacjach, które dotyczą Gminy Brochów. W 2016 r. założyłam Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”. Obecnie pracujęw Muzeum Kolei Wąskotorowej.
popps38oka

Ewa Prengowska
Koordynatorka projektów

Od lipca 2014 prowadzę biuro POPPS, wspieram pracę zespołu „Działaj Lokalnie”, Zarządu oraz realizację wielu naszych inicjatyw. Jestem wieloletnią członkinią Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i aktywną uczestniczką wielu jego projektów.

Małgorzata Kazur

Reprezentuję Stowarzyszenie „Nasz Zamek. Z wykształcenia jestem socjologiem, a z zamiłowania fotografem. Przez lata byłam związana zawodowo z Portalem „e-Sochaczew.pl”, obecnie pracuję w tygodniku „Echo Powiatu” oraz Radiu Sochaczew. Przez wiele lat byłam działaczką harcerską przy Komendzie Hufca ZHP im. Żołnierzy II Batalionu 18 Pułku Piechoty w Sochaczewie. Od 2011 jestem członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia „Nasz Zamek”. Moje zainteresowania skupiają się wokół szeroko pojętej społeczności lokalnej. Moją największą pasją jest fotografia. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i komputera z dostępem do Internetu.

Paweł Knyszewski

Reprezentuję Uczniowski Klub Sportowy „GravityBreak”. Jestem założycielem i skarbnikiem w klubie sportowym GravityBreak, który powstał we wrześniu 2014. Jestem również jednym z trenerów w klubie. Odpowiadam głównie za prowadzenie treningów funkcjonalnych oraz zajęć z zakresu Martial Arts Tricks.

Halina Ziółkowska

Reprezentuję Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa. Prowadzę Szkółkę Roślin Ozdobnych w Topołowej, do której serdecznie zapraszam. Jestem również sołtysem naszej wsi. W stowarzyszeniu zajmuję się inicjowaniem i organizowaniem większości zadań.
W wolnych chwilach od pracy zawodowej i społecznej lubię czytać i lepić w glinie.

Iwona Nowak

Reprezentuję Fundację Amigo. Urodziłam się w Poznaniu, tam skończyłam studia na Politechnice Poznańskiej. W tym czasie organizowałam ruch pomocowy rodziców, którzy mieli dzieci niepełnosprawne, jestem współorganizatorem Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej w Poznaniu. Ukończyłam również Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 20 lat jestem mieszkanką Warszawy
i Olszowca. Założona przeze mnie Fundacja Amigo niesie pomoc dzieciom niepełnosprawnym, prowadzi kampanie na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu osób niepełnosprawnych i działania na rzecz środowiska lokalnego. Interesuję się historią i muzyką. Lubię tańczyć i śpiewać. Uwielbiam wędrować po Tatrach. Ponadto działam w Lions Club Warszawa Arka.

Krystyna Mikołajczyk

Reprezentuję Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Od wielu lat działam społecznie. Zakładałam i od 2001 r. jestem prezesem Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera – jednej z pierwszych w Polsce organizacji zajmujących się tą chorobą. 

Martyna Sawicka

Reprezentuję Stowarzyszenie „Nad Bzurą”. Jestem pedagogiem od lat związanym ze Szkołą Podstawową w Śladowie. Wraz z grupą znajomych zakładałam Stowarzyszenie Nad Bzurą. Szczególnie ważna jest dla mnie edukacja ekologiczna i dlatego zostałam inicjatorką
i organizatorką akcji Czysta Bzura. Jestem miłośniczką przyrody Puszczy Kampinoskiej. Wspierałam również realizację Projektu Olenderskiego. W pracy zawodowej przyświecają mi idee zrównoważonego rozwoju i budowania postaw obywatelskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content