Pracowite wakacje w POPPS

Weekend 28-30 lipca zespół POPPS spędził w miejscowości Piaski Królewskie w Puszczy Kampinoskiej, gdzie odbyło się spotkanie integracyjno-szkoleniowe Porozumienia. Podczas niemal trzech dni trenerzy ze Szkoły Liderów przeprowadzili intensywne warsztaty z budowania efektywnego zespołu, sprawnego działania grupy i rozwiązywania konfliktów. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę i rekreację.

Okres wakacyjny to doskonały czas aby połączyć wypoczynek z doskonaleniem własnych kompetencji, czy to liderskich czy dotyczących działania w zespole. Jest wtedy chwila, aby zatrzymać się i zastanowić nad sobą, swoimi dotychczasowymi działaniami. To dobry moment, aby wyciągnąć wnioski z tego, co się działo w organizacji przez ostatni rok. Dzięki szkoleniu członkowie POPPS lepiej się rozumieją i tworzą zaangażowany zespół o wspólnych celach, a także opracowują plany działania w przyszłości. Warto pamiętać, że POPPS to specyficzny zespół, bo złożony z liderów o silnych charakterach, zajmujących się bardzo różnymi działaniami w swoich macierzystych organizacjach. Dlatego też szczególnie ważny jest dobry podział zadań, który wymaga ciągłego doskonalenia. I ten temat również był ważnym elementem spotkania.

Nie jest tajemnicą, że każdy zespół musi się nieustannie uczyć, aby być coraz lepszym i skuteczniejszym w działaniu. Nie inaczej jest w POPPS, które od początku zakładało ciągłe doskonalenie ludzi w nim działających. Jednym ze sposobów realizacji tego celu są właśnie szkolenia, które przygotowują specjalnie dla Porozumienia trenerzy ze Szkoły Liderów. Jest to kuźnia talentów trenerskich, a metody przez nią stosowane są wyjątkowo dopasowane do sektora pozarządowego.

Małgorzata Kazur


Szkolenie odbyło
się w ramach projektu pn. ”Rozwój Porozumienia Organizacji Pozarządowych  Powiatu Sochaczewskiego i jego organizacji członkowskich” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017, realizowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.